Система опалення
нового покоління
Адреса: 03067, м.Київ,
б-р Вацлава Гавела, 2
(б-р. Івана Лепсе, 2)
Телефони: (096) 457 39-39
(099) 457 39-39
(073) 457 39-39

Історія

Історія нашого підприємства бере початок в 1930 р, коли на базі Київського енергетичного інституту були створені науково-дослідні експериментальні радіомайстерня, що випускали паперові масляні конденсатори. У 1932 р розроблений перший електродинамічний лабораторний ватметр класу «К» і розпочато випуск апаратури для міжміського радіозв'язку та різних приладів для лабораторій інституту. У квітні 1938 р прийнято рішення про перетворення майстерень в Київський завод електротехнічної апаратури (КЗЕТ) і розпочато проектування і будівництво корпусів заводу.

На початку сорокових років колектив КЗЕТ (близько 500 осіб) випускав вже 18 найменувань складних і точних приладів - потенціометри, зразкові трансформатори та апаратура для їх повірки, подвійні електровимірювальні мости та ін...

Коли почалася Велика Вітчизняна війна, завод був евакуйований до Омська і вже 1 вересня 1941 р почав випуск 11 найменувань електровимірювальної продукції, необхідної для фронту і оборони. Також на заводі випускалися штикові лопати, казанки, репродуктори та ін.

Після визволення Києва в 1943 р прийнято рішення про відновлення робіт на КЗЕТ. 1944 рік став для заводу роком відновлення і до квітня 1945 р колектив заводу перемістився в перші нові цехи площею 4 тис. Кв. м. Так народжувалося найбільша вітчизняна приладобудівне підприємство.

З 1947 р завод випускає прилади для автоматичного керування механізмами шлюзів і пристрої для автоматичного регулювання струму ротора генераторів, якими оснащуються всі великі гідростанції і судноплавні канали країни.

У 1948 р створено СКБ промислової автоматики і точного електроприладобудування.

Запущено перший конвеєр, введений в дію цех пластмасових деталей.

У 1949 р вперше в практиці приладобудування впроваджена потокова збірка виробів високого класу точності. В цьому ж році завод першим в країні почав випуск електричних бритв і за весь час їх виробництва було створено 15 конструкцій і випущено 17 млн. примірників.

У 1952 р створено перші пристрої для вимірювання великих постійних струмів до 70 тис. Ампер. Завод, з 1954 р перейменований в «Точелектроприлад», стає флагманом приладобудівної галузі, потужним науково-виробничим комплексом, базою для створення Київського заводу реле і автоматики, житомирського заводу «Електровимірювач», уманського заводу «Мегомметр». За розробками підприємства випускають продукцію у Львові, Омську, Вітебську, Краснодарі.

У 1961 р введено в експлуатацію 15 конвеєрів. Продукція підприємства експортується в 23 країни. Розпочато розробку і випуск цифрових приладів. У 1965 р випущені перші цифрові автоматичні мости.

У 1966 р підприємство нагороджене орденом Трудового Червоного Прапора.

До 1969 р практично вся продукція заводу атестується за категоріями якості.

У 1970 р створена і успішно функціонує АСУП, зазначена медаллю на Всесоюзній виставці досягнень народного господарства.

У 1973 р - розробка і впровадження комплексної системи управління якістю праці і продукції.

У 1976 р розпочато випуск інформаційно-вимірювальної системи типу У5056 для вимірювань характеристик постійних магнітів. Впроваджено у виробництво система автоматичного управління технологічними процесами в різних галузях народного господарства.

У 1978 р впроваджена у виробництво універсальна напівавтоматична установка «Пошук-1», призначена для повірки правильності монтажу складних ізденія і визначає практично будь-які несправності монтажу.

У 1980 р поставлена ​​на виробництво електронна автоматизована діагностична вимірювально-система, що прогнозує (Діпсі).

У 1981 р на базі нового побудованого по спецпроекту корпусу організовано високотехнологічне виробництво приладів і пристроїв для ракетобудівній і космічної галузей, зокрема пристрої для систем управління і наведення ракет, гіроскопи для космічних апаратів і станції «Мир».

Освоєно серійне виробництво широкого спектру товарів побутового призначення: електроміксери «Рось», кухонні машини «Росток», електром'ясорубки, П'єзозапальнички електричні, кавомолки. Всі вироби відзначені Знаком якості. Завдяки своїй надійності і довговічності ці прилади завжди користувалися підвищеним попитом у покупців. Для багатьох господинь вони донині незамінні помічники на кухні.

У 1985 р розпочато випуск і впровадження програмованих логічних контролерів Мікродат - універсальних мікропроцесорних пристроїв управління для різного устаткування - від невеликих верстатів до автоматичних ліній і цехів, а також для побудови розподілених систем управління технологічними процесами і систем збору даних і обліку.

У 1990 р організовано виробництво широкого спектру індукційних і електронних одно- і трифазних лічильників електроенергії з міжповірочним інтервалом не менше 16 років, газових лічильників, програмованих контролерів, інтегрованих апаратно-програмних комплексів управління дорожнім рухом, автоматизованих систем обліку енергоресурсів.

З 1992 р розпочато розробку та виробництво електрообладнання для автомобілів - моторедукторів для приводів стеклоочістетелй, електродвигунів і електронасосів для системи очищення стекол і систем охолодження, електросклопідйомники. З цього ж року випускається обладнання для служб організації дорожнього руху та служби екологічної безпеки

У грудні 1993 року на базі Київського заводу «Точелектроприлад» створена АК «Росток» - його повна правонаступниця.

У 1996 р завод першим в Україні почав виробництво CD-дисків у форматі CD і DVD, і дисків CD-R з використанням передової технології «Ultragreen».

У 1999 р АК «Росток» нагороджена золотою зіркою «Арка Європи» за відповідність системі якості СС100 (Диплом від 12.04.99)

У квітні 2001 р АК «Росток» була нагороджена кришталевим рогом достатку в Міжнародному відкритому рейтингу популярності та якості «Золота фортуна» в номінації «Визнання якості продукції на ринку», а в серпні 2001 р стала переможцем Відкритого загальноміського Рейтингу споживчих симпатій «100 найкращих підприємств Києва» в номінації «Виробництво аудіо і відеотехніки».

У жовтні 2001 р торгова марка «Росток» отримала статус Лідера Національного конкурсу «Золоті торгові марки» в номінації «Нарощування потенціалу новітніх технологій». У 2002 р АК «Росток» була нагороджена почесною французької нагородою «Золота Медаль Асоціації Сприяння Промисловості». У квітні 2005 року АК "Росток" була перейменована в ПАТ «Компанія Росток».

Сьогодні ПАТ "Компанія Росток" - це потужний науково-виробничий комплекс, що складається з Спеціального конструкторського бюро, розвиненою виробничої бази зі своїми службами метрології і технічного контролю.

Компанія має кваліфікований персонал, науково-технічні кадри, сучасне обладнання, передові технологічні процеси і достатні виробничі площі - все необхідне для освоєння і виготовлення сучасної техніки, і створення нових видів продукції від складної побутової електротехніки для кухні до точних вимірювальних приладів обліку витрати електроенергії, нагрівальних систем, оптичних носіїв інформації.

На підприємстві діє система управління якістю, що відповідає ДСТУ ISO 9001-2001 (ISO 9001: 2000). Сертифікат Укр СЕПРО №UA 2.002.1206. Продукція ПАТ "Компанія Росток" сертифікована і перевірена лабораторією Українського Центру Стандартизації і Метрології (УкрЦСМ), а також забезпечується гарантійним і післягарантійним обслуговуванням в Україні, Франції, Росії, Польщі.